ObRok | 7.-11.6.2017

Akce pro rangers a rovery, konaná ob rok, tentokrát v Trutnově.
Z mého pohledu stěžejní počin dospívajících mladých lidí působících v českém Junáku.
Na první pohled festival jako každý jiný, dobrá hudba, známé osobnosti a zábava.
Přátelství, parta, úsměv a pohoda. To je pro mě odteď synonymum pro akci holek a kluků, která se koná jednou za dva roky v Čechách, na Moravě nebo ve Slezsku. Snad i příště povede akci skvělý tým a vybarví místo konání přátelskou atmosférou.
Měl jsem možnost zúčastnit se této skvělé akce jako člen servis-týmu. Přestože jsem uklízel a pomáhal, s čím bylo třeba, akci jsem si užil a budu na ni velmi rád vzpomínat.
Snad jen doporučuji.  Každý má možnost "uvařit" si ten svůj vlastní ObRok. Ať už jako začátečník s družinou nebo pomocník s chodem akce.
Když jsem v Junáku začínal, říkávalo se: "Nebuď IN, buď OUT, nebuď skin, buď skaut." Dnes tomu už lépe rozumím. Být out je pro mě být v přírodě, na zemi.

Martin Vlasycz Pavlov, Fénix